دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ

دانشگاه پزشکی پاولوف واقع در شهر سن پترزبورگ یکی از دانشگاه های علوم پزشکی قدیمی در این شهر و از قدیمی ترین دانشگاه های علوم پزشکی در کشور روسیه محسوب می شود.

از دلایل معروفیت دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ قرار داشتن نام این دانشگاه در لیست اعلامی دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشد. این دانشگاه پس از خارج شدن نام دانشگاه ملی سنت پترزبورگ از لیست دانشگاه های پزشکی در سال 2017 وارداین لیست گردید.

دانشگاه پزشکی پاولوف سنت پترزبورگ در رشته های پزشکی و دندانپزشکی مورد تائید ایران می باشد. این دانشگاه رشته های پزشکی و دندانپزشکی را به زبان های روسی و انگلیسی برای داوطلبان ارائه می نماید. اما تحصیل در زبان انگلیسی در دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ مورد تائید ایران نمی باشد و صرفا تحصیل به زبان روسی در دانشگاه پاولوف مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشد.

دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ از سال 1897 رسما افتتاح گردیده است. در آن سال ها زنان اجازه تحصیل در رشته های علوم پزشکی را در روسیه نداشتند و این دانشگاه اولین دانشگاهی می باشد که به زنان این اجازه را داده است.

دانشگاه پاولوف در ابتدا با نام انستیتوی پزشکی زنان شروع به کار کرد و پس از تا سال 1936 که نام خود را به نام یکی از برندگاه حایزه نوبل یعنی ” ایوان پتروویچ پاولوف ” تغییر دهد، همچنان با همان نام فعالیت می کرد. البته لازم است بدانید این دانشگاه در قدیم به عنوان دانشگاه اول پزشکی لنینگراد نیز شناخته می شده است و هم اکنون هم بعضا نام این دانشگاه را اینگونه به زبان می آورند.

از افتخارات بزرگ این دانشگاه خدمات پرستاران و در کنار آنان دانشجویان پزشکی این دانشگاه که اکثرا از زنان پرستار بودند در طول جنگ دوم و در زمان محاصره شهر توسط نیروهای نازی می باشد. پرستاران و دانشجویان دانشگاه پاولوف در آن زمان به صورت شبانه روزی از مجروحان و سربازان کشورشان جانانه پرستاری کردند و هم اکنون نیز تندیس بزرگی در پارک مرکزی این دانشگاه به یادبود آن دوران نصب شده است.

دانشگاه پاولوف روسیه در یکصد سال اخیر تغییرات بسیاری را در خود دیده است. این دانشگاه در حال حاضر سالانه آموزش بیش از 5 هزار دانشجو را بر عهده دارد. دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ در حال حاضر بیش از 75 قسمت و انستیتوی تخصصی مختلف را شامل می شود. این دانشگاه دارای یکی از بزرگترین بیمارستان های تخصصی متعلق به خود دانشگاه می باشد که سالانه هزاران بیمار را در کل کشور روسیه در خود درمان می کند.

دانشگاه پزشکی پاولوف علاوه بر داشتن سالن های و مکان های مطالعه درسی دارای تمامی امکانات ورزشی، تحقیقاتی و خوابگاهی نیز می باشد که در دسترس تمامی دانشجویان قرار دارد. همچنین این دانشگاه دارای یکی از بزرگترین کتابخانه های پزشکی کشور روسیه می باشد که منابع علمی معتبر بسیاری را در خود نگهداری می کند.

پاولوف دارای دانشکده های مختلفی می باشد. برخی از این دانشکده ها عبارتند از دانشکده پزشکی دانشگاه پاولوف، دانشکده دندانپزشکی دانشگاه پاولوف، دانشکده پزشکی کودکان دانشگاه پاولوف و …

تمامی این دانشکده ها دارای سیستم اداری و آموزشی مختصی به خود می باشند و آموزش تخصصی رشته های مربوط به خود را به طور جد پیگیری می کنند.

دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ

ظرفیت پذیرش دانشگاه پاولوف چقدر است ؟

این دانشگاه با توجه به تائیدیه وزارت بهداشت ایران سالانه شاهد رقابت بسیار بالایی برای ورود بین دانشجویان ایرانی می باشد. همچنین با توجه به اینکه دانشگاه پاولوف هم در رشته پزشکی و هم در رشته دندانپزشکی مورد تائید ایران قرار گرفته است، لذا رقابت را برای ورود بسیار تنگاتنگ تر می کند. باید بدانید ظرفیت پذیرش در دانشگاه پاولوف در سال 2020 برای رشته پزشکی 78 نفر و برای رشته دندانپزشکی 56 نفر می باشد. البته لازم به یادآوری است که حدود 30 نفر از ظرفیت این رشته ها به دانشجویان بورسیه تحصیل رایگان تعلق می گیرد.

ظرفیت ورودی دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ برای رشته پزشکی 78 نفر و برای رشته دندانپزشکی 56 نفر در سال 2020 می باشد…

دانشگاه پاولوف نیز از دانشگاه هایی است که امکان تحصیل رایان برای افراد خارجی در آن وجود دارد، شما با اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه پاولوف می توانید در طول مدت تحصیل بدون پرداخت هیچ هزینه دوره تحصیلی خود را به اتمام برسانید. برای اطلاع از شرایط تحصیل رایگان و روش های اخذ بورسیه تحصیلی روسیه این قسمت را مطالعه کنید.

همچنین دانشگاه پاولوف دوره پادفک را نیز برگذار می کند. این دانشگاه دارای یکی از به نسبت ارزان ترین دوره های پادفک در بین دانشگاه های روسیه نیز می باشد. هزینه دوره پادفک این دانشگاه چیزی در حدود 2200 دلار در سال 2020 بوده است.

اما چطور پذیرش دوره پادفک دانشگاه پاولوف را بگیریم؟ ما می توانیم تضمین کنیم اگر شما با موسسه روس حصیل افدام به اخذ پذیرش دوره پادفک نمایید به طور حتم در این دوره پذیرفته خواهید شد، کافی است با ما مشورت کنید و ما تمامی شرایط را به شما می گوییم. البته لازم است بدانید زمان پذیرش دوره پادفک برای دانشگاه پاولوف محدود می باشد و در دوره زمانی خاصی تویل مدارک صورت می گیرد. برای اطلاع از زمان و شرایط کامل آن دوره به بخش پادفک چیست مراجعه کنید و تمامی اطلاعات در مورد دوره پادفک و پادفک های ارزان قیمت دانشگاه های روسیه را مطالعه کنید.

لازم است بدانید دوره پادفک دانشگاه پاولوف به نسبت دوره های پادفک دانشگاه سچینوا و یا دوره پادفک دانشگاه سماشکو دارای قیمت و کیفیت بهتری می باشد. و یا اینکه دوره پادفک دانشگاه رودن و یا  پادفک دانشگاه کازان! یکی از مهمترین دلایل آن این موضوع است که شما در شهر زیبا و به نسبت ارزان قیمت سنت پترزبورگ این دوره مهیج را سپری می کنید و همچنین برای ورود به کورس اصلی دانشگاه پاولوف نیز با ارکان خود دانشگاه و خوابگاه های آن و قسمت های اداری آن آشنا می شوید.

دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ

شهریه دانشگاه پاولوف در سال چقدر است ؟

در سال 2020 بنابر اعلام دانشگاه پاولوف هزینه تحصیل پزشکی در دانشاه پاولوف مبلغی در حدود 5500 دلار می باشد. مبالغ اعلام شده به صورت سالیانه می باشد. در روسیه هر سال شامل 2 ترم تحصیلی است و این بدان معنی است که این شهریه برای 2 ترم تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه پاولوف می باشد.

همچنین شهریه رشته دندانپزشکی دانشگاه پاولوف در سال 2020 نیز مبلغی در حدود 4500 دلار در سال می باشد. که همانند رشته پزشکی این هزینه برای یک سال و 2 ترم تحصیلی خواهد بود.

شهریه پزشکی دانشگاه پاولوف 5500 دلار در سال می باشد. همچنین شهریه رشته دندانپزشکی این دانشگاه مبلغ 4500 دلار در سال است

یکی از مهمترین مسائل که باید به آن توجه کنید، این است که دانشگاهی که برای تحصیل انتخاب می کنید دارای خوابگاه های دانشویی هست یا خیر؟ دانشگاه پاولوف دارای 4 ساختمان خوابگاهی می باشد ه هم به دانشجویان دوره پادفک و هم به دانشجویان کورس اصلی ارائه می شود. اما باید بدانید که دانشگاهی همانند دانشگاه سماشکو و یا دانشگاه سچینوا ارای خوابگاه نمی باشد و یا خوابگاه دانشگاه سماشکو به خارجیان تعلق نمی گیرد و دانشجویان باید در شهر یا در خوابگاه های عمومی زندگی کنند و یا در خانه ای برای خود اجاره کنند.

برای اطلاع از تمامی شرایط دانشگاه های روسیه و اخذ پذیرش دوره های اصلی و پادفک و هرآنچه در زمینه روسیه به آن احتیاج دارید ما مشاوران ما در روس تحصیل تماس بگیرید. ما شما را رایگان مشاوره می کنیم و راه را برای شما تا جایی که در توانمان هست نشان می دهیم.

همچنین شما می توانید از بخش دانلود های آموزشی سایت تمامی نمونه سوالات ورود به دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ همچنین نمونه سوالات آزمون نهایی دوره پادفک دانشگاه پاولوف در چند سال اخیر را به صورت مستقیم دانلود کنید. ما همچنین برای شما دوره های کمک آموزشی دروس پایه و آماده سازی ورود به این دانشگاه را در نظر گرفته ایم که برای دانستن شرایط دوره های رایگان کافی است با ما تماس بگیرید.

نمونه سوالا درسی کورس اول دانشگاه پاولوف به همراه جزوه های آموزشی دروس کروس اول دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ نیز در بخش دانلود سایت به مرور قرار خواهند گرفت.

برچسب گذاری شده در:

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

درباره نویسنده

مدیریت

موسس

با توجه به گسترش کلاهبرداری های بعضا شخصی و با نام هایی تحت عنوان شرکت و موسسه های اعزام دانشجو، لازم است با دقت نسبت به انتخاب کسانی که می خواهید آینده خود را به آنها بسپارید اقدام کنید. مدیریت مجموعه روس تحصیل

مشاهده تمام مقالات