دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ

وقتی برای تحصیل به روسیه در حال تفکر هستید و تصمیم می گیرید که برای تحصیل در یکی از دانشگاه های روسیه، به این کشور مهاجرت کنید؛ اولین چیزی که انجام می دهید، تحقیق در مورد بهترین دانشگاه های روسیه است. بدون شک دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ یکی از اولین گزینه هایی است که شما با آن مواجه می شوید.

کشور روسیه دارای دانشگاه های ایالتی بسیاری می باشد، اما برای بیشتر دانشجویان ایرانی، 2 فاکتور اهمیت بالایی دارد، اولین فاکتور مورد تائید بودن دانشگاه مورد نظر از نظر وزارت بهداشت ایران و دوم معتبر بودن دانشگاه از دیدگاه جهانی.

دانشگاه ملی سنت پترزبورگ به همراه دانشگاه لومونوسوف مسکو دانشگاه نووسیبیرسک سیبری به عنوان بهترین دانشگاه های کشور روسیه از نظر رنکینگ و شهرت جهانی به حساب می آیند. دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ که با نام دانشگاه ملی سنت پترزبورگ نیز شناخته می شود به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های منطقه به حساب می آید. این دانشگاه در بین 300 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

دانشگاه ملی سنت پتبرزبوگ تا سال 2018 در لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران در روسیه قرار داشت اما به دلایل نامعلوم از این لیست کنار گذاشته شد و به جای آن دانشگاه پزشکی پاولوف با رنکیگ جهانی 5 هزار وارد لیست شد! هنوز علت این اقدام روشن نشده است و وزارت بهداشت ایران نیز حاضر به ارائه توضیحی در مورد این اقدام شگفت انگیز خود نداشته است.

دانشگاه ملی سنت پترزبورگ مهد پرورش دانشمندان بزرگی در سطح جهان از جمله مندلیف نویسنده جدول معروف مندلیف در علوم شیمی می باشد. همچنین این دانشگاه مهد پرورش 6 رئیس جمهوری کشور روسیه از جمله ولادیمیر پوتین و همچنین 9 نفر از برندگان جایزه صلح نوبل نیز بوده است.

این دانشگاه تنها دانشگاه کشور روسیه است که در سال 1747 تشکیل شده است و تا به امروز قدمتی بیش از 290 سال دارد. امروزه در حدود 30 هزار دانشجو از سراسر جهان در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند و از امکانات فوق العاده آن زیر نظر اساتید و دانشمندان که بعضا از برندگان جایزه نوبل و مدال فیلدز بوده اند، در جهت پیشرفت علمی خود استفاده می کنند.

دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ دارای یکی از برگترین پارک های علمی در سطح جهان می باشد که ارزش تجهیزات آن به طور تقریبی چیزی در حدود 7 میلیارد روبل یا مبلغ 20 میلیارد تومان در سال 2020 می باشد. این مرکز علمی منحصر به فرد در منطقه و جهان به روی تمام دانشجویان این دانشگاه و همچنین محققان و دانشمندان دیگر کشور های جهان گشوده است و هرساله میزبان بسیاری از مسابقات علمی و همچنین محققان برجسته آزمایشگاهی می باشد.

meli-saintpetersburg-university

پادفک دانشگاه ملی سنت پترزبورگ

این دانشگاه برگزار کننده یکی از بهترین دوره های پادفک در بین دانشگاه های کشور روسیه می باشد . پادفک این دانشگاه دارای بیشترین زمان های آموزشی با بیش از 900 ساعت کلاس درسی است. دانشجویان پادفک دانشگاه ملی سنت پترزبوگ پس از فارغ التحصیلی از این دوره مدرکی برابر با مدرک زبان روسی “” آزمون ترکی 1 ” دریافت می کنند که دارای ارزشی بین المللی می باشد. اگر در مورد دوره پادفک اطلاعات کاملی ندارید برای مطالعه تمامی شرایط این لینک مراجعه نمایید.

پادفک روسی، دوره ای آموزشی است که زیر نظر دانشگاه های روسیه برگزار می شود و شما را برای ورود به کورس اصلی دانشگاه های روسیه آماده می کند. این دوره شامل ارائه آموزش دروس زبان روسی و همچنین برخی دیگر از دروس پایه همچون شیمی و زیست شناسی به زبان روسی می باشد. کیفیت دوره های پادفک به میزان زمان آموزشی و همچنین کلاس های اضافه آن بر می گردد. مسئولین دانشگاه ملی سنت پترزبورگ در دوره پادفک این دانشگاه به غیر از 900 ساعت کلاس آموزشی، برنامه های کمک آموزشی فراوان دیگری نیز به دانشجویان خود ارائه می کنند. دارا بودن خوابگاه های نوساز و اختصاصی برای دانشجویان دوره پادفک دانشگاه ملی سنت پترزبورگ به علاوه امکان استفاده از تمامی امکانات دانشگاه برای دانشجویان از بزرگترین مزایای تحصیل در دوره پادفک دانشگاه ملی سنت پترزبورگ می باشد. شهریه دوره پادفک دانشگاه ملی سنت پترزبورگ مبلغی در حدود 6 هزار دلار می باشد و ما در گروه اعزام دانشجو به روسیه روس تحصیل به طور تضمینی پذیرش شما برای دوره پادفک این دانشگاه را برای شما دریافت می کنیم.

دانشگاه ملی سنت پترزبورگ علاوه بر تمامی رشته های علوم مهندسی، دارای رشته های پزشکی و دندانپزشکی نیز می باشد. رشته علوم پزشکی و دندان این دانشگاه در مجهزترین و کامل ترین دانشکده های پزشکی در سطح کشور روسیه تدریس می شود.

برای ورود به رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ شما باید درخواست خود را تا تاریخ 16 ماه ژوئن برای دانشگاه ارسال نمایید. آزمون ورودی دانشگاه ملی سنت پترزبورگ در تاریخ 7 ام تا 22 ام ماه ژوئیه برگذار می شود. تاریخ های اعلام شده بر اساس سال 2020 بوده است و ممکن از در سال های آینده دچار تغییراتی شود.

یکی از مهمترین مسائلی که برای ورود به دانشگاه ملی سنت پترزبورگ باید به آن توجه داشته باشید ارائه مدرک زبان روسیه ” ترکایی” می باشد. شما پس از اتمام دوره پادفک دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ در سطحی قرار می گیرید که می توانید به راحتی در این آزمون قبول شوید و مدرک زبان خود را دریافت کنید. همچنین دانشگاه به دانشجویان خارححی مهلت ارائه مدرک زبان را در طول دوران تحصیل هم خواهد داد.

فارغ التحصیلی در رشته پزشکی دانشگاه ملی سنت پترزبورگ می تواند برای شما اتفاق فوق العاده ای باشد، زیرا مدرک این دانشگاه در سراسر جهان ارزشیابی می شود و دارای اعتبار بسیار بالایی می باشد. همچنین شما با فارغ التحصیلی در رشته دندانپزشکی این دانشگاه نیز می توانید در هرجای دنیا ادامه تحصیل دهید و یا مشغول به کار شوید زیر همانطور که گفته شد مدرک دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ به همرا دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو و همچنین دانشگاه نووسیبیرسک سیبری، دارای ارزش بین المللی بسیار بالایی می باشند.

تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه ملی سنت پترزبورگ 5 سال می باشد و همچنین تصحیل در رشته دندانپزشکی این دانشگاه نیز 6 سال به درازا خواهد انجامید. تحصیل در این دانشگاه صرفا به زبان روسی انجام پذیر است. باید این نکته را بدانید که فارغ التحصیلی از دانشگاه های زیر رنکینگ 700 دنیا می تاند در ایران مورد ارزشیابی قرار گیرد. بنابراین تحصیل در دانشگاه ملی سنت پترزبورگ به مراتب بهتر از تحصیل در دانشگاه های مورد تائید ایران از جمله دانشگاه دندانپزشکی سماشکو و یا دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ می باشد. زیرا مدرک این دانشگاه در تمام دنیا و همچنین ایران قدرت ارزشیابی بالایی دارند.

دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ

شهریه تحصیل در دانشگاه ملی سنت پترزبوگ به صورت زیر می باشد.

همچنین شهریه پادفک دانشگاه ملی سنت پترزبورگ مبلغ 6 هزار دلار در سال می باشد.
شهریه تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه ملی سنت پترزبورگ مبلغ 4500 دلار در سال می باشد.
هرینه تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه ملی سنت پترزبورگ مبلغ 4800 دلار در سال می باشد.

از مهمترین امکانات این دانشگاه وجود خوابگاه های مناسب و نوساز در داخل محوطه دانشگاه دولتی سنت پترزبوگ می باشد این خوابگاه ها دارای تمامی شرایط زندگی دانشجویی با تمامی اماکانات می باشد و کرایه بسیار پائینی نیز دارند.

تحصیل رایگان در دانشگاه ملی سنت پترزبورگ

خبر خوب برای دانشجویان خارجی این است که این دانشگاه دارای یکی از بالاترین بودجه های دولتی و دانشگاهی برای ارائه بورسیه تحصیل رایگان به دانشجویان خارجی می باشد. دانشجویان بین الملل می تواند درخواست تحصیل رایگان در دانشگاه ملی سنت پترزبورگ را در زمان مشخص شده خود به دانشگاه ارائه نمایند.

اگر از شرایط تحصیل رایگان در روسیه اطلاعی ندارید به این لینک مراجعه کنید و تمامی اطلاعات آن را مطالعه کنید.

دولت روسیه هرساله مبلغ بسیار بالایی را برای ارائه بورسیه های تحصیلی رایگان به دانشجویان خارجی خود ارائه می کند. این بودجه شرایط بسیار آسان و بدون هزینه ای را برای دانشجویان بین الملل مهیا می کنید. برای تحصیل رایگان در روسیه و دانشگاه ملی سنت پترزبورگ شما باید بتوانید امتیازات بالایی کسب کنید. این امتیازات به مقالات علمی چاپ شده به زبان روسیه توسط شما و همچنین داشتن مدرک زبان بین المللی روسی تعلق می گیرد. ما در گروه اعزام دانشجو به روسیه روس تحصیل تمامی مدارک مورد یاز شما را جمع آوری می نمایم و همچنین شرایط کسب امتیاز بیشتر برای اخذ بورسیه تحصیل رایگان در روسیه را برای شما مهیا می کنیم .

با ما تماس بگیرید؛ گروه تخصصی اعزام دانشجو به روسیه روس تحصیل

برچسب گذاری شده در:

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

درباره نویسنده

مدیریت

موسس

با توجه به گسترش کلاهبرداری های بعضا شخصی و با نام هایی تحت عنوان شرکت و موسسه های اعزام دانشجو، لازم است با دقت نسبت به انتخاب کسانی که می خواهید آینده خود را به آنها بسپارید اقدام کنید. مدیریت مجموعه روس تحصیل

مشاهده تمام مقالات