دانشگاه سچینوا مسکو

نام دانشگاه سچینوا مسکو در روسیه و منطقه و جهان با نام رشته داروسازی گره خورده است. این دانشگاه در زمره یکی از قدیمیترین و بهترین دانشگاه های علوم پزشکی و دارو کشور روسیه شناخته می شود. همانطور که می دانید رشته داروسازی به عنوان یکی از بهترین و پولساز ترین رشته های علوم پزشکی شناخته می شود. فارغ التحصیلان این رشته پس از فارغ التخصیلی می توانند در ایران برای دریافت مجوز داروخانه تقاضا دهند و به فعالیت مشغول شوند.

نام دانشگاه سچینوا به دلیل قرار داشتن در لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران برای متقاضیان تحصیل در رشته داروسازی که از کشورمان جهت تحصیل در روسیه وارد می شوند، بسیار آشنا می باشد. این دانشگاه تنها دانشگاه مورد تائید ایران برای رشته داروسازی در کشور روسیه می باشد.

لازم به یادآوری است که تحصیل در رشته داروسازی به زبان روسی مورد تائید ایران می باشد و دیگر رشته های علوم پزشکی همچون رشته دندانپزشکی و یا پزشکی دانشگاه سچینوا مورد تائید ایران نمی باشد. همچنین علاوه بر این تحصیل داروسازی به زبان انگلیسی دانشگاه سچینوا نیز مورد تائید ایران نخواهد بود.

این دانشگاه در سال 1754 تشکیل شده است و هم اکنون به عنوان یکی از معدود دانشگاه هایی که با عمری بیش از 400 سال در روسیه فعالیت می کند شناخته می شود. نام این دانشگاه به افتخار یکی از دانشمندان علم داروسازی با نام ایوان سچینو نامگذاری شده است و از سال 1955 تا کنون این نام را به همراه دارد.

دارا بودن بیش از 20 سالن بزرگ و مجهز به علاوه آزمایشگاه های مجهز و کلاس های درس اختصاصی و کامل این دانشگاه را به یکی از مجهز ترین دانشگاه های روسیه تبدیل می کند.

دانشگاه سچینوا مسکو

شاید برای شما هم تحصیل در رشته داروسازی یکی از آرزوهای دوران کودکیتان بوده است. باید بگوییم شما می توانید به راحتی وارد رشته داروسازی دانشگاه سچینوا بشوید و این رشته و این دانشگاه از تراکم متقاضی کمتری نسبت به دیگر دانشگاه ها و رشته ها در روسیه همچون دندانپزشکی و پزشکی برخوردار است.

جهت ورود به رشته داروسازی در کشور روسیه باید بدانید که پیش زمینه بسیار مهم این رشته درس شیمی می باشد که شما باید کاملا به آن مسلط باشید. برای تسلط به دروس پایه از جمله شیمی پیشنهاد می شود که حتما در دوره های پادفک زبان روسی شرکت کنید و سپس وارد دانشگاه سچینوا بشوید.

اگر اطلاعات لازم را در مورد دوره پادفک ندارید و نمیدانید پادفک چیست توصیه می شود تمامی اطلاعات و شهریه های دوره پادفک را در این لینک مطالعه کنید.

دوره پادفک دوره آماده سازی دانشجویان خارجی است که به زبان روسی آشنایی ندارند، این دوره شامل 1 سال تحصیل و آموزش دروس زبان روسی به همراه شیمی و زیست شناسی به زبان روسی می باشد. شما در طول این یک سال اطلاعات زمینه ای کامل در رشته های پیش نیاز دانشگاه را پیدا می کنید و با فرهنگ مردم روسیه و روش زندگی آنان آشنا می شود.

دوره پادفک دانشگاه سچینوا مسکو به مدت یک سال می باشد. شهریه دوره پادفک دانشگاه سچینوا مبلغی در حدود 3500 دلار در سال 2020 می باشد. شما باید این موضوع را مد نظر داشته باشید که تحصیل در دوره پادفک زبان روسیه دانشگا ههای مورد تائید ایران هیچ ضرورتی ندارد به این دلیل که وزارت بهداشت ایران دوره پادفک را به عنوان یک سال تحصیلی به حساب نمی آورد. لذا شما می توانید در دوره ای با کیفیت تر و در پادفک ارزان تری ثبت نام نمایید و پس از آن برای ورود به کورس اصلی دانشگاه سچینوا ثبت نام نمایید.

یکی از مهمترین نکته ها در مورد تحصیل داروسازی در دانشگاه سچینوا و همچنین پادفک دانشگاه سچینوا این مورد است که این دانشگاه فاقد خوابگاه می باشد و شما در طول مدت تحصیل باید یا از خوابگاه های عمومی در سطح شهر مسکو استفاده کنید و یا نسبت به اجاره خانه و یا آپارتمان در شهر مسکو مبادرت ورزید.

برای اخذ پذیرش و ثبت نام پادفک دانشگاه سچینوا کارشناسان متخصص ما در موسسه اعزام دانشجو به روسیه روس تحصیل تمامی اقدامات را برای شما با کمترین هزینه انجام می دهند و به طور تضمینی برای شما ورودی این دانشگاه را می گیریند. البته به این شرط که در زمان مناسب درخاست دهید. زمان پذیرش دوره پادفک این دانشگاه تاریخ 26 ماه آگوست هر سال می باشد.

پس از اخذ مدرک پادفک و همچنین آمادگی نسبی، برای ورود به کورس اصلی این دانشگاه باید اقدام کنید و در آزمون ورودی دانشگاه سچینوا شرکت کنید. شهریه داروسازی دانشگاه سچینوا در سال 2020 مبلغی در حدود 6500 دلار در سال می باشد.

در حال حاضر نزدیک به 2000 دانشجو در رشته داروسازی این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند که این بزرگترین تشکل داروسازی در کشور روسیه می باشد و همچنین ظرفیت ورودی هر ساله دانشاه سچینوا مسکو در رشته داروسازی 200 نفر در سال می باشد.

تحصیل در رشته داروسازی دانشگاه سچینوا 5 سال می باشد و پس از آن به شما مدرک داروساز عمومی اهدا می شود. در سال های اخیر بنابر اعلام برخی از اطلاعیه های وزارت بهداشت شما پس از فارغ التحصیلی از این دانشگاه مدرک فوق لیسانس داروسازی دریافت می کردید که با بررسی های انجام شده و مکاتبات با وزارت بهداشت ایران این مشکل رفع شده و شما پس از تحصیل مدرکتان در ایران به عنوان مدرک دکتری ارزشیابی خواهد شد.

لازم است بدانید که رشته داروسازی در بسیاری از دانشگاه های روسیه با شهریه های مناسب تر و رنکینگ جهانی بهتری نیز ارائه می شوند، از این میان می توان به دانشگاه اوفا اشاره کرد. همچنین تحصیل در دانشگاه های غیر تائید ایران نیز برای شما در راستای ارزشیابی مدارکتان در ایران مشکلی به وجود نخواهد آورد زیرا پس از فارغ التحصیلی با شرایطی که وزارت بهداشت ایران ارائه نموده است می توانید با پذیرش در مقطع تحصیلی بالاتر در دانشگاه های مورد تائید، مدرکتان را ارزشیابی کنید.

دانشگاه سچینوا

دانشگاه سچینوا مسکو علاوه بر رشته داروسازی، دارای رشته های پزشکی و دندانپزشکی نیز می باشد. همچنین این دانشگاه رشته های داروسازی و دندانپزشکی و پزشکی را به زبان انگلیسی نیز به علاقمندان خود ارائه می کند. شهریه تحصیل در دانشگاه سچینوا به شرح زیر می باشد:

شهریه رشته دندانپزشکی دانشگاه سچینوا نیز مبلغ 10 هزار دلار می باشد.
شهریه دوره پادفک دانشگاه سچینوا مبلغ 3500 دلار در سال می باشد.
شهریه تحصیل پزشکی در دانشگاه سچینوا مبلغ 10 هزار دلار در سال می باشد.
شهریه تحصیل داروسازی در دانشگاه سچینوا به زبان روسی مبلغ 6500 دلار می باشد.(تائید وزارت بهداشت ایران)
شهریه تحصیل داروسازی به زبان انگلیسی در دانشگاه سچینوا مبلغ 6500 دلار می باشد.

همچنین با توجه به اینکه دانشگاه داروسازی سچینوا روسیه از زیرمجموعه های دولت فدرال این کشور به حساب می آید، شامل بودجه تحصیل رایگان نیز می گردد. بنابراین شما می توانید با داشتن شرایطی خاص برای تحصیل رایگان در روسیه و در رشته داروسازی اقدام کنید. جهت اطلاع از شرایط کامل تحصیل رایگان در روسیه به این مطلب رفته و آن را مطالعه کنید.

شما برای اخذ بورسیه تحصیل رایگان در روسیه با داشتن تنها چند مقاله علمی چاپ شده به زبان روسی و همچنین داشتن مدرک زبان روسیه به نام ” ترکایی” می توانید امتیاز لازم جهت بالابردن هرچه بیشتر شانستان را کسب نمایید. دولت روسیه هرساله بودجه بالایی را برای دانشجویان خارجی با دارا بودن شرایط خاص لحاظ می کنید که این بودجه می تواند تمام دوره تحصیل داروسازی در روسیه را برای شما رایگان کنید.

برچسب گذاری شده در:

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

درباره نویسنده

مدیریت

موسس

با توجه به گسترش کلاهبرداری های بعضا شخصی و با نام هایی تحت عنوان شرکت و موسسه های اعزام دانشجو، لازم است با دقت نسبت به انتخاب کسانی که می خواهید آینده خود را به آنها بسپارید اقدام کنید. مدیریت مجموعه روس تحصیل

مشاهده تمام مقالات