آزمون زبان روسی تورفل و یا آزمون زبان ترکی ( Terki )

Тест по русскому языку как иностранному

Test of Russian as a Foreign Language

همانند بسیاری از زبان های خارجی مانند زان آلمانی یا انگلیسی یا غیره … زبان روسی نیز دارای آزمون بین المللی جامعی است که برای خارجیان متقاضی دریافت مدرکی دال بر اثبات توانایی های زبانی خود در این زبان برگزار می گردد. مدرک دریافتی تورفل و یا ترکی می تواند جهت دریافت پاسپرت و اقامت روسیه و یا تحصیل در رشته های دانشگاهی کشور روسیه و استخدام مود استفاده قرار گیرد.

مژده :

اولین و تنها مرجع رسمی ایرانی برگزاری آزمون زبان روسی تورفل دارای مجوز رسمی برگزاری از دو مرجع علمی برتر کشور روسیه ، دانشگاه ملی سن پترزبورگ و دانشگاه دوستی ملل ( رودن ) در شهر سنت پترزبورگ روسیه افتتاح گردیده است. گروه بین المللی ستاره داوود با اخذ مجوز های قانونی لازم توانسته است نمایندگی دولتی برگزاری آزمون های زبان روسی تورفل را دریافت نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین دریافت نمونه سوالات آزمون زبان تورفل در تمام سطوح و نحوه برگزاری آزمون اینجا را کلیک کنید.

شرکت ستاره داوود
تنها مرجع ایرانی برگزاری آزمون زبان روسی تورفل

آزمون زبان تورفل همانند دیگر آزمون های بین المللی زبان های دیگر دارای سطوح متفاوتی می باشد: این سطوح شامل :

این سطوح شامل :

 1. سطح A1 زبان روسی
 2. سطح A2 زبان روسی
 3. سطح B1 زبان روسی
 4. سطح B2 زبان روسی
 5. سطح C1 زبان روسی
 6. سطح C2 زبان روسی

این سطوح به ترتیب از مبتدی ترین سطح  که A1 می باشد و تا سطح بسیار پیشرفته که C2 می باشد را نشان می دهند.

باید بدانید که از سال 2021 و با اعلام وزارت بهداشت ایران، تمامی افرادی که در دانشگاه کشور های روس زبان مشغول به تحصیل می باشند باید بتوانند مدرک دال بر تسلط کامل بر زبان روسی را بر اساس معیار آزمون بین المللی زبان روسی تورفل ” ترکی” بعلاوه مدرک دانشگاهی خود در سطح A2 ارائه نمایند.

آزمون زبان روسی تورفل چگونه است؟

این آزمون شامل چند بخش مختلف می باشد که ان را میتوان در 5 بخش خلاصه نمود. شما باید برای دریافت این مدرک زبان، در هر 5 بخش آن امتیاز کامل را دریافت نمایید. آزمون در 2 روز برگزار می گردد که روز اول شامل 3 بخش و روز دوم 2 بخش پایانی را شامل می گردد.

بخش های آزمون زبان روسی تورفل به صورت زیر است:

 1. بخش اول : نوشتن
 2. بخش دوم : دستور زبان روسی
 3. بخش سوم : خواندن
 4. بخش چهارم : گوش دادن
 5. بخش پنجم : صحبت کردن

لازم است این را نیز بدانید که برای هر بخش به صورت جداگانه از شما توسط مرکز برگذاری آزمون تورفل یا ” ترکی” که زیر نظر وزارت علوم کشور روسیه می باشد، آزمون گرفته خواهد شد. همچنین لازم است بدانید که فیلم آزمون شما در تمامی مراحل ضبط می گردد تا در صورت نیاز مورد بازبینی قرارگرفته و صحت آن مورد راستی آزمایی واقع شود.

تعریف و نام دیگر این سطوح در مرکز آزمون زبان روسی به ترتیب زیر است :

 1. سطح مبتدی A1 : سطح TEL
 2. سطح مبتدی A2 : سطح TBL
 3. سطح متوسط B1 : سطح TORFL 1
 4. سطح متوسط B2 : سطح TORFL 2
 5. سطح پیشرفته C1 : سطح TORFL 3
 6. سطح پیشرفته C2 : سطح TORFL 4

آزمون ها در مراکز دانشگاهی در سطح اروپا و روسیه برگزار می گردد. شایان ذکر است که جهت اخذ گواهینامه بین المللی TORFEL فقط باید به سازمان های مجاز مراجعه کنید در غیر این صورت مدرک مورد تایید قرار نمیگیرد.

چرا باید مدرک زبان روسی تورفل و یا ترکی را داشته باشیم؟

متقاضیان تحصیل و اخذ اقامت در کشور روسیه باید توجه داشته باشند که دریافت این مدرک برای آنها اجباری می باشد. کسانی که برای اخذ اقامت و شهروندی روسیه درخاست می دهند باید مدرک تورفل در سطح یک تورفل را دارا باشند و همچنین دانشجویان ایرانی که در کشور روسیه به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مشغول می باشند باید این مدرک را برای دریافت خدمات به وزارت بهداشت ایران ارائه نمایند.

شرط تازه وزارت بهداشت ایران برای تائید مدارک دانشجویان شاغل به تحصیل در کشور روسیه و در دانشگاه های مورد تائید این وزارت خانه ارائه مدرک تورفل می باشد. این شرط همزمان با اعلام لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران در سال 2021-2022 گذاشته شده است و از این پس تمامی دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه های روسیه پس از فارغ التحصیلی باید مدرک آزمون زبان تورفل را همراه با مدرک فارغ التحصیلی خود به وزارت بهداشت ایران ارائه نمایند تا نشان دهنده آشنایی کامل دانشجویان با زبان روسی باشد.

طبق نظریه شورای عالی مدارک دانش آموختگان خارج از کشور، داشتن مدرک تورفل یا مدرک زبان ترکی سطح A1 برای تمامی دانشجویان فار غ التحصیل از دانشگاه های روسیه الزامی می باشد.

نکته مهم :

با توجه به قرارگیری دوباره نام دانشگاه ملی سنت پترزبورگ در لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران، باید این نکته را بدانید که دوره پادفک زبان روسی دانشگاه ملی سنت پترزبورگ دارای بیش از 900 ساعت کلاس آموزشی می باشد و این دانشگاه تنها دانشگاهی در کشور روسیه می باشد که به دانش آموختگان دوره پادفک خود مدرک زبان تورفل سطح A1 را نیز ارائه می نماید. این بدان معنی است که شما با گذراندن دوره پادفک در دانشگاه ملی سنت پترزبورگ می توانید مستقیما مدرک تورفل را نیز در انتهای دوره دریافت نمایید.

جهت اطلاع از شرایط دوره پادفک دانشگاه ملی سنت پترزبورگ روسیه اینجا را کلیک کنید

درباره نویسنده

مدیریت

موسس

با توجه به گسترش کلاهبرداری های بعضا شخصی و با نام هایی تحت عنوان شرکت و موسسه های اعزام دانشجو، لازم است با دقت نسبت به انتخاب کسانی که می خواهید آینده خود را به آنها بسپارید اقدام کنید. مدیریت مجموعه روس تحصیل

مشاهده تمام مقالات