دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا مسکو روسیه (دانشگاه پیراگوف مسکو)

Pirogov Russian National Research Medical

یکی از دانشگاه های مهم در کشور روسیه دانشگاهی است ملی تحقیقاتی به نام دانشگاه پیراگووا در شهر مسکو روسیه که یک مرکز آماده سازی محققین در رشته های پزشکی؛ دندان پزشکی؛ روانپزشکی می باشد که هرساله بیش از 10000 متقاضی در برنامه های اموزشی این دانشگاه به تحصیل می پردازند.

این دانشگاه بیشتر از 150 کلینیک پزشکی و دو مرکز تحقیقاتی تحت پوشش دانشگاه پزشکی ملی تحقیقاتی پیراگووا (پیراگوف) در شهر مسکو مشغول به فعالیت هستند . دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا تنها دانشگاه در روسیه می باشد که عنوان بین المللی و تنها دانشگاهی است که برنامه های اموزشی دو دیپلم (دیپلم روسی به علاوه دیپلم از یک دانشگاه در اتحادیه اروپا) را به فارغ التحصیلان خود ارایه می نماید. در حال حاضر دانشگاه تحقیقاتی پزشکی پیراگووا برنامه دو دیپلم در رشته پزشکی مشترک با دانشگاه میلان ایتالیا را دارد.

دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگوف در فهرست دانشگاه های مورد قبول ایلتس است و حق برگذاری انحصاری امتحان ایمت (تست بین المللی پذیرش پزشکی ، کمبریج) در فدراسیون روسیه و کشور های مشترک المنافع را دارا می باشد . همچنین این دانشگاه پزشکی مستقر در مسکو تنها دانشگاه در فدراسیون روسیه است که عنوان دانشگاه ملی تحقیقاتی را برای خود متصور میشود!

سرگئی اناتولیویچ لوکیانوو دکترای زیست شناسی متولد 1963 ریاست این دانشگاه را از سال 2016 تا به امروز به عهده دارد. این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه های قدیمی و شناخته شده در رشته های پزشکی و علوم پزشکی در کشور روسیه شناخته می شود.

Pirogov

برای اطلاع از شرایط اعزام دانشجو به روسیه و دانشگاه پیراگووآ اینجا را مشاهده کنید.

مدت زمان تحصیل در دانشگاه پزشکی تحقیقاتی پیراگوا (پیراگوف)

تحصیل دراین دانشگاه در رشته های پزشکی شش ساله می باشد

همچنین تحصیل در رشته دندان پزشکی دانشگاه پیراگووآ (پیراگوف) پنج سال 

در رشته داروسازی نیز پنج سال می باشد.

مدت تحصیل در رشته روانپزشکی دانشگاه پیراگووا (پیراگوف) نیز پنج ونیم ساله می باشد

دروس به زبان روسی برای دانشجویان برگذار می شود.

تاریخچه دانشگاه پزشکی پیراگووا (پیراگوف)

تاریخچه ی دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا به سال 1906 میلادی بر می گردد که به دوره های پزشکی زنانه می پرداخت که بعد ها به دانشگاه تبدیل شد و در سال 1956 نام جراح معروف کشور روسیه یعنی نیکولای ایوانویچ پیراگووا بر آن نهاده شد.

پیراگوو از پایه گذاران اصلی جراحی نظامی است. او ابزار الات بسیاری برای جراحی نظامی اختراع کرده است. دانشگاه ملی تحقیقاتی پیراگووا مسکو به دومین دانشگاه دولتی مسکو معروف است.

پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

رنکینگ جهانی دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا (پیراگوف) مسکو:

دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا (پیراگوف) مسکو براساس سیستم رتبه بندی تایمز در سال 2020 رتبه 1001 را در بین دانشگاه های پزشکی جهان دارا می باشد.

همچنین این دانشگاه بر اساس سیستم رتبه بندی کیو اس در سال 2020  در رتبه ی 451 جهان قرار دارد.

لازم به ذکر است دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا بر اساس سیستم رتبه بندی راوند در سال 2019 رتبه 44 در جهان و رتبه 16 در روسیه دارا بوده است

وضعیت خوابگاهی دانشگاه پزشکی پیراگووآ (پیراگوف) به چه صورت می باشد؟

این دانشگاه دارای بخش خوابگاهی مناسبی در شهر مسکو می باشد و دانشگاه تحقیقاتی پزشکی پیراگووا مسکو دارای چهار ساختمان خوابگاهی با ظرفیت 3280 برای دانشجویان می باشد که میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا از کم و کاست خوابگاهی این دانشگاه مطلع شوید

قیمت خوابگاه برای دانشجویان خارجی ماهانه 1638 روبل است و اتاق ها ظرفیت 3 و 4 نفری دارد. همچنین تمامی وسایل زندگی برای دانشجویان در این خوابگاه محیا می باشد و اتاق ها از وضعیت قابل قبولی برخوردار است.

جهت اطلاع از جزئیات کامل شرایط شرکت در دوره پادفک روسیه این مطلب را مشاهده کنید

کمسیون پذیرش دانشجویان خارجی دانشگاه تحقیقاتی ملی پیراگووا مسکو در ادرس زیر واقع شده و ملاقات جهت ثبت نام فقط با تعیین وقت قبلی صورت می گیرد.

1 Ostrovityanova st., Moscow 117997, Russia

همانطور که قبلا اشاره شد دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا دارای برنامه اموزشی دو دیپلم در رشته پزشکی شش ساله و زیست شناسی چهارساله است. دانشگاه های همکار در اروپا جهت صدور دیپلم دوم:

  • دانشگاه تورین در ایتالیا
  • دانشگاه میلان ایتالیا
  • دانشگاه ورگات در شهر رم ایتالیا
  • دانشگاه پراگ در جمهوری چک

در دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا مسکو تحصیل به زبان انگلیسی در رشته پزشکی امکان پذیر است. امتحان ورودی برای علاقهمندان شامل دروس زیست و شیمی است.

ظرفیت دانشگاه پزشکی پیراگووآ (پیراگوف)

ظرفیت دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا مشکو در رشته های مختلف در جدول زیر آمده است:

رشته پزشکی 490 نفر
رشته دندان پزشکی110 نفر
داروسازی48 نفر
زیست شناسی45 نفر

دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران در روسیه سال تحصیلی 2021-2022 :

پس از انتشار آخرین لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران در سال 2021-2022 مشخص گردید دانشگاه پیراگوا مسکو نیز به این لیست وارد گردیده است و این دانشگاه در سال 2021 مورد تائید وزارت ایران می باشد. دانشگاه پیراگوا یکی از بهترین دانشگاه های کشور روسیه در جهت تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی می باشد. جهت کسب اطلاع بیشتر از نحوه ورود و اخذ پذیرش از این دانشگاه کشور روسیه با مشاوران روس تحصیل تماس حاصل نمایید.

برچسب گذاری شده در:

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

درباره نویسنده

مدیریت

موسس

با توجه به گسترش کلاهبرداری های بعضا شخصی و با نام هایی تحت عنوان شرکت و موسسه های اعزام دانشجو، لازم است با دقت نسبت به انتخاب کسانی که می خواهید آینده خود را به آنها بسپارید اقدام کنید. مدیریت مجموعه روس تحصیل

مشاهده تمام مقالات