ufa university

دانشگاه ایالتی علوم پزشکی و دندانپزشکی اوفا

یکی از دانشگاه های معروف کشور روسیه دانشگاه علوم پزشکی اوفا می باشد که قدیمی ترین دانشگاه برتر پزشکی در روسیه می باشد.  دانشگاه علوم پزشکی اوفا در بین برترین دانشگاه های برتر دانشگاه علوم پزشکی روسیه قرار دارد.  با توجه به ساختار شهریه کم و فرآیند پذیرش آسان ، دانشگاه علوم پزشکی اوفا در بین دانشجویان بین المللی برای مطالعات پزشکی  داراى محبوبیت بسيارى است. “

دانشگاه ایالتی علوم پزشکی باشکیرستان یا همان ( اوفا ) یکی از قدیمی ترین و برترین دانشگاه های پزشکی در فدراسیون روسیه محسوب میشود و مرکز علوم پزشکی و داروسازی ایالت باشکیرستان روسیه می باشد که در سال 1932 تاسیس شده است.

شهر اوفا مرکز ایالت باشکیرستان، یک از بزرگترین و زیباترین شهرها در فدراسیون روسیه می باشد.

در ابتدای تشکیل این دانشگاه تنها دارای یک دانشکده پزشکی عمومی بود و پس از آن در سال 1961 دانشکده دندانپزشکی و سپس دانشکده های میکروبیولوژی و داروسازی و .. در سال های 1970 به بعد به آن اضافه گردید.

جهت اطلاع از شرایط تحصیل رایگان در روسیه این لینک را مطالعه کنید.

نکته قابل توجه عزیزان متقاضی این است که ” تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه اوفا به زبان های روسی و انگلیسی ارائه می گردد ” و همچنین شما پس از فارغ التحصیلی از این دانشگاه مطابق اعلام وزارت درمان و آموزش پزشکی کشور می توانید با 3 روش مدرک خود را برای ایران مورد ارزشیابی قرار دهید.

امروزه این دانشگاه دارای پنج دانشکده می باشد:

پزشکی عمومی

دندانپزشکی

اطفال

داروسازی

علوم پیشگیری

 دانشگاه اوفا برنامه های آموزشی در سطوح مختلف را ارائه می دهد:

 1) دوره های پیش دانشگاهی (سال پایه یا سال مقدماتی)

 2) آموزش حرفه ای (پرستاران و پرستاران دندانپزشکی)

 3) دوره های کارشناسی

 4) دوره های تحصیلات تکمیلی (دکتری و رزيدنتسى)

  • پزشكى عمومى ٦ سال
  • پزشكى أطفال ٦ سال
  • داروسازى ٥ سال
  • دندان پزشكى ٥ سال

بيولوژى

طول دورهاى تخصص در دانشگاه ایالتی اوفا:

رزيدنسى

٢تا ٣ سال

فوق تخصص

٣ تا ٤ سال 

این دانشگاه در گذشته رتبه 10 بهترین دانشگاه علوم پزشکی روسیه را داشته است که در حال حاضر این رتبه 22 کشور قرار دارد.

دانشگاه پزشکی ایالتی اوفا دارای مجوز رسمی از وزرات علوم روسیه مبنی بر تعلیم و تربیت و ارائه برنامه های آموزشی به دانشجویان بین المللی می باشد. امروزه این دانشگاه محفل یکی از بزرگترین مراکز علمی پژوهشی بوده که محققان و پزشکان علوم بنیادین روش های هدفمند و نوین علوم پزشکی را مطابف متد روز جهان فرا می گیرند.

این موسسه در تعامل کامل با سازمان بهداشت جهانی (WHO) بوده است و با بسیاری از موسسات آموزش عالی در سراسر جهان ارتباط علمی گسترده ای دارد.

در حال حاضر دانشجویان بیش از 30 کشور دنیا در دانشگاه علوم پزشکی اوفا مشغول تحصیل می باشند. در دوره آموزش پزشکی دانشجویان خارجی تا کنون بیش از 2500 پزشک، دندانپزشک و متخصص اطفال از این دانشگاه فارغ التحصیل گردیده اند. لازم به ذکر است این دانشگاه مجوز برگذاری دوره های علوم پزشکی به زبان انگلیسی را دارا می باشد که دانشجویان بین المللی که دارای تسلطی نسبی به زبان انگلیسی می باشند بدون آموختن زبان روسی در بدو ورود می توانند در کورس یک رشته مورد نظر به تحصیل به زبان انگلیسی بپردازند.

این دانشگاه در حال حاضر شامل 615 پردیس و دانشکده و .. می باشد که شامل بیش از 8 هزار دانشجوی رشته پزشکی عمومی و بیش از 500 دانشجوی تحصیلات تکمیلی تمام وقت در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و اطفال می باشد.

دانشکده پزشکی عمومی دانشگاه ایالتی اوفا متخصصان بیماری های داخلی ، جراحی ، زنان و زایمان ، روانپزشکی ، دهان و دندان ، پوست و ونولوژی ، بیماری های عفونی و غیره را پرورش می دهد و بخش های مختلف این دانشکده به مدرن ترین تجهیزات روز پزشکی دنیا مجهز می باشد.

دانشگاه ایالتی پزشکی اوفا شامل یک بیمارستان تخصصی داخلی، کلینیک های تخصصی دندانپزشکی، آزمایشگاه های بیماری عفونی، چندین کتابخانه بزرگ و همچنین سالن ها و امکانات ورزشی، پنج خوابگاه خصوصی و غیره می باشد.

درباره نویسنده

مدیریت

موسس

با توجه به گسترش کلاهبرداری های بعضا شخصی و با نام هایی تحت عنوان شرکت و موسسه های اعزام دانشجو، لازم است با دقت نسبت به انتخاب کسانی که می خواهید آینده خود را به آنها بسپارید اقدام کنید. مدیریت مجموعه روس تحصیل

مشاهده تمام مقالات