دندانپزشکی در روسیه

همانطور که اکثر شما عزیزان می دانید، این رشته تحصیلی یکی از بهترین رشته های علوم پزشکی به حساب می آید که علاوه بر بازار کار بسیار خوبی که نه فقط در سطح کشورمان، بلکه در سطح جهان را دارا می باشد که میتوان به پزشکی و دندانپزشکی اشاره کرد و دندان پزشکی در روسیه یکی از رشته های محبوب در کشور روسیه به حساب می آید در ادامه سعی داریم درباره این موضوع مواردی را بیان نماییم.

تحصیل در رشته دندانپزشکی علاوه بر متقاضیان بسیار بالایی که در کشور مان دارد، این سال به یکی از آرزوهای هر دانش آموز کنکوری و یا دیگر دانش آموزان دیگر تبدیل شده است. با توجه به رقابت بسیار بالای این رشته در بین داوطلبان و همچنین پائین بودن ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی کشورمان، بسیاری از داوطلبان یا در رشته دندانپزشکی قبول نمی شوند و یا کلا قید این رشته با ارزش را می زنند.

با توجه به این موارد، بسیاری از افراد به دنبال یافتن دانشگاه های کشور های دیگر جهت ادامه تحصیل در این رشته هستند. کشور روسیه به عنوان یکی از هم پیمانان قدرتمند کشورمان و همچنین به عنوان یکی از کشور های پیشرو در علم و علوم پزشکی، این سال ها به یکی از مقاصد اصلی داوطلبان تحصیل در این رشته قرار گرفته است.

پائین بودن هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در روسیه بعلاوه دارا بودن دانشگاه های معتبر، بزرگ و قدیمی در این کشور و همچنین نزدیکی و ارزان بودن هزینه زندگی در این کشور، این کشور را در موقعیت استثنایی برای داوطلبان کشورمان قرار داده است.

دندانپزشکی در روسیه
دندانپزشکی در روسیه

باید به این موضوع اشاره کرد که بنابر لیست اعلامی دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت کشور، چنین دانشگاه کشور روسیه در داخل این لیست قرار گرفته اند که تحصیل در رشته دندانپزشکی به زبان روسی را مورد تائید کشورمان قرار داده است. بنابر این شما می توانید بدون هیچ دق دقه ای وارد یکی از این دانشگاه ها شوید و همانند تحصیل در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی داخل ایران به این رشته پر درآمد و آینده دار وارد شوید.

با توجه به لیست اعلامی دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت و درمان در سال 2020، دانشگاه های مورد تائید ایران در رشته دندانپزشکی کشور روسیه عبارتند از دانشگاه دندانپزشکی سماشکو مسکو و همچنین دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ.

این دو دانشگاه تنها 2 دانشگاه مورد تائید ایران در رشته دندانپزشکی در روسیه می باشند، البته تحصیل دندانپزشکی به زبان روسی در این دو دانشگاه مورد تائید می باشد و دیگر زبان ها به این صورت نیست.

دانشگاه دندانپزشکی سماشکو، یکی از اولین دانشگاه هایی در کشور روسیه می باشد که با ادغام موسسه دندان سازی قدیم مسکو، تشکیل شده است. دانشگاه سماشکو به صورت تخصصی برای تربیت دندانپزشکان و نیاز های دندانپزشکی مردم روسیه بنانهاده شده است و از این حیث شهرت بالایی در رشته دندانپزشکی روسیه دارد. البته دانشگاه سماشکو دارای دیگر رشته های علوم پزشکی نیز می باشد.

دانشگاه دندانپزشکی پاولوف نیز به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های علوم پزشکی در روسیه شناخته می شود، متاسفانه رنکینگ دانشگاه پاولوف در سطح جهان خیلی بالا نمی باشد که این یکی از نکات منفی این دانشگاه است.به هر حال رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ به زبان روسی از نظر وزارت بهداشت ایران تائید می باشد. این دانشگاه در شهر زیبای سن پترزبورگ واقع شده است که این خود به تنهای می تواند امتیاز مثبتی از نگاه داوطلبان باشد، زیرا در طول تحصیل می توانند در این شهر زیبا زندگی کنند و اوقات خود را بگذرانند.

البته هم این دو دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ و همچنین دانشگاه دندانپزشکی سماشکو هر دو رشته تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی را نیز به داوطلبان ارائه می کنند، اما همانطور که در بالا به آن اشاره شد، مورد تائید ایران نمی باشد. بنابراین دانشگاه هایی با رنکینگ بهتر نیز برای تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی در روسیه وجود دارند،دانشگاه هایی همانند دانشگاه ملی سنت پارزبورگ که در رتبه 300 دنیا قرار گرفته است و یا دانشگاه اوفا و پدیا سنت پترزبورگ،  که می توان پس از فارغ التحصیلی با یکی از شرایط ارائه شده توسط وزارت بهداشت، مدرک فرد را در ایران مورد ارزیابی قرار داد. الته این ها همه منوط به این موضوع است که شما پس از اتمام تحصیل، خواهان کار و بازگشت به ایران باشید. در غیر این صورت مدرک دندانپزشکی دانشگاه های روسیه در بسیاری از کشور های جهان مورد پذیرش و قبول می باشد.

دندانپزشکی در روسیه
دندانپزشکی در روسیه

تحصیل در رشته دندانپزشکی روسیه چند سال است؟

شما اید بدانید که تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های روسیه 5 ساله است. همانطور که در مقاله تحصیل پزشکی در روسیهاشاره شد، دندانپزشکی 1 سال کمتر از پزشکی می باشد و این شاید برای بسیاری از داوطلبان رشته های علوم پزشکی و دندان، خوشایند باشد. شما پس از 5 سال تحصیل در رشته دندانپزشکی کشور روسیه چه به زبان روسی و چه به زبان انگلیسی با عنوان دندانپزشک عمومی فارغ التحصیل می شوید و می توانید آغاز به کار کنید.

از شریط رشته دندانپزشکی در روسیه این موضوع است که شما برای تحصیل در این رشته در کشور روسیه نیازی به داشتن مدرک دبیرستان و پیش دانشگاهی در رشته تجربی ندارید و با هر دیپلمی در هر رشته ای می توانید برای ورود به رشته دندانپزشکی اقدام کنید. همچنین از دیگر شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه عدم وجود محدودیت سنی برای آن می باشد و شما با هر سنی می توانید اقدام کنید.

در کل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در روسیه دارای شرایط سنی و مدرکی نمی باشند.

هزینه دندانپزشکی در روسیه چقدر است؟

در رابطه با هزینه های رشته دندانپزشکی در کشور روسیه باید گفت که شهریه این رشته بسته به دانشگاه مورد نظر و زبان تحصیل شما متفاوت می باشد. اما در سال 2020 – 2021 شهریه دندانپزشکی دانشگاه سماشکو و همینطور شهریه دندانپزشکی دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ که رشته دندانپزشکی آن مورد تائید کشور ایران می باشد از قرار زیر است:

شهریه دندانپزشکی دانشگاه سماشکو مسکو در سال تقریبا مبلغ 8500 دلار می باشد.
شهریه دندانپزشکی دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ در سال تقریبا مبلغ 4500 دلار می باشد.

البته این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که این دو دانشگاه دارای ظرفیت های محدودی می باشند که ورود به آنها را شاید مقداری دشوار کند. شما باید بدانید توصیه ما به شما انتخاب دانشگاهی هرچند غیر تائید ولی با رنکینگ خوب می باشد، زیر شما پس از فارغ التحصیلی از هر دانشگاهی می توانید پس از آن مدرک خود را با شرایط وزارت بهداشت ایران ارزشیابی کنید! برای اطلاع بیشتر در این مورد با ما تماس بگیرید.

از برخی دیگر از دانشگاه هایی که رشته دندانپزشکی را در روسیه به داوطلبان ارائه می کنند، می توان به دانشگاه های ایالتی اوفا و یا دانشگاه پزشکی مچنیکوف و دانشگاه پدیا سنت پترزبورگ نیز اشاره کرد. همچنین یکی از بهترین دانشگاه های دیگر نیز دانشگاه ملی سنت پترزبورگ می باشد که این دانشگاه هم رشته دندانپزشکی روسیه را برای علاقمندان با بالاترین کیفیت ممکن ارائه می کند. هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی این دانشگاه ها از سالی 3500 دلار تا 8000 دلار متفاوت می باشد که شما می توانید برای اطلاع کامل از شرایط هر یک از این دانشگاه ها به صفحه اختصاصی آن دانشگاه وارد شوید.

شرایط کلی ورود به رشته دندانپزشکی روسیه چگونه است؟

در ابتدا که می خواهید وارد رشته دندانپزشکی در روسیه یا به طور کلی به تحصیل در روسیه فکر می کنید، باید بدانید شما برای ورود به دانشگاه های روسیه بسیار به نفع شما است که از دوره پادفک زبان روسیه شروع کنید. دوره پادفک روسی، به یک سال کالج زبان روسی گفته می شود که شما در طول یک سال تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور روسیه به شما زبان روسیه و دیگر زبان های پایه مورد نیاز رشته دانشگاهتان را آموزش می دهند تا بتوانید در کورس اصلی بدون مشکل وارد شوید. پادفک روسیه اولین گام برای شروع به تحصیل و مناسب برای افرادی است که می خواهند به زبان روسی در دانشگاه های روسیه تحصیل کنند.

اما اگر می خواهید به زبان انگلیسی در روسیه تحصیل کنید نیازی برای گذراندن دوره پادفک ندارید. پس از آن شما می توانید برای کورس اصلی دندانپزشکی وارد دانشگاه مورد نظرتان شوید. ما برای شما از تمامی دانشگاه های دندانپزشکی در کشور روسیه می توانیم پذیرش بگیریم. پذیرش گرفتن در رشته دندانپزشکی دانشگاه های روسیه امری سخت نیست اما زمان بر است. ما می توانیم به صورت تضمینی در شرکت روس تحصیل برای شما از هر دانشگاهی پذیرش پادفک و یا پذیرش کورس اصلی دندانپزشکی روسیه اقدام کنیم.

با روس تحصیل با ما باشید.

درباره نویسنده

مدیریت

موسس

با توجه به گسترش کلاهبرداری های بعضا شخصی و با نام هایی تحت عنوان شرکت و موسسه های اعزام دانشجو، لازم است با دقت نسبت به انتخاب کسانی که می خواهید آینده خود را به آنها بسپارید اقدام کنید. مدیریت مجموعه روس تحصیل

مشاهده تمام مقالات