دوره پادفک روسیه چیست؟

با توجه به استقبال بالای ایرانیان برای در رشته های پزشکی و دندانپزشکی روسیه و بعضا تحصیل رشته های مهندسی در روسیه، باید به برخی از شرایط کلی تحصیل در کشور روسیه اشاره کرد. در گام اول تمامی داوطلبین با واژه پادفک روسیه مواجه می شوند! حال بیایید بدانیم دوره پادفک روسیه چیست؟

مسلما وقتی می خواهید به یکی از کشور های جهان برای تحصیل مهاجرت کنید، باید با زان آن کشور آشنایی کافی برای تحصیل یا زندگی داشته باشید. رای تصحیل در کشور های انگلیسی زبان شما نیاز به دانستن زبان انگلیسی و یا در برخی دیگر از کشور ها زبان آلمانی یا ایتالیایی خواهید داشت. شاید برای مهاجرت به یک کشور از طریق سرمایگذاری یا غیره نیاز اساسی به تسلط کافی به زبان کشور مقصد نباشد، اما برای تحصیل موضوع کاملا متفاوت است.

برای تحصیل در اکثر کشور های جهان ارائه مدرک زبان انگلیسی همچون تافل و یا آیلتس از الزامات اساسی می باشد، اما همانطور که در مقاله تحصیل در روسیه اشاره کردیم، برای تحصیل در کشور روسیه نیازی به داشتن مدرک نمی باشد و شما می توانید بدون نیاز به مدرک زبان در روسیه تحصیل کنید.

اما برای تحصیل در کشور روسیه هم در هر حال شما نیاز دارید به زبان این کشور آشنا شوید تا بتوانید در دانشگاه ها به تحصیل و انجام کارهایتان بپردازید.

از این جهت دانشگاه های روسیه دوره ای 1 ساله را برای آموزش پایه زبان روسیه و همچنین آموزش برخی از دروس پایه به زبان روسی را برای دانشجویان خارجی برگذار می کنند که این دوره اصطلاحا دوره پادفک نامیده می شود. لغت پادفک در اصل از کلمه روسیه این دوره که ” подготовительный факультет ” می باشد، برداشت شده است. اگر آشنایی اندکی به کلمات روسی داشته باشید، می توانید کلمه بالا را بخانید و دلیل این نامگذرای به فارسی را متوجه شوید.

پادفک چیست

چه چیزی باید برای دوره آمادسازی پادفک بدانیم؟پادفک چیست؟

زبان روسی به نسبت دیگر زبان های جهان، مشکل تر می باشد ولی یادگیری آن ناشدنی نیست! شما می توانید با شرکت در دوره پادفک برگذار شده توسط دانشگاه های روسیه با معلمان روس زبان و دیگر دانش جویان آن دانشگاه در ارتباط باشید و با آنها تعامل داشته باشید و آنها آموزش این زبان زیبا و خاص را به شما آموزش می دهند. با کمی تلاش و علاقه می توانید زبان جامع و زیبای روسی را یاد بگیرید.

علاوه بر آموزش زبان روسی از 0 تا 100 در دوره پادفک، به شما دیگر دروس پایه دانشگاه را نیز به زبان روسی آموزش می دهند. این دروس چیست؟ اگر در دوره پادفک پزشکی تحصیل کنید، به شما دروس زیست و شیمی را به روسی آموزش می دهند و اگر در دوره پادفک مهندسی باشید، به شما جامعه شناسی و ریاضیات را به زبان روسی آموزش می دهند.

داشتن دانشی پایه از کلمات تخصصی دروسی مانند زیست و شیمی کاملا مورد نیاز دانش آموزان خارجی است، زیرا در دانشگاه و در رشته های پزشکی و دندانپزشکی شما به این دروس به شدت نیاز دارید.

شاید بپرسید که چرا باید پادفک بخوانید؟ و یا اینکه شما می توانید مستقیما بدون گذراندن دوره پادفک وارد کورس اصلی دانشگاه بشوید یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که اگر تمایل داریدبه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در روسیه بپردازید، شما می توانید دوره یک ساله پادفک زبان روسی را پشت سر نگذرانید، اما اگر بخواهید به زبان روسی تحصیل کنید مدرک پایان دوره پادفک برای ورود به دانشگاه ها الزامی است. البته برخی از دانشگاه ها این مدرک را از شما نمی خواهند، اما شما خود باید فکر کنید و ببینید می توانید بدون داشتن هیچ دانشی از زبان روسی در کلاس های درس رشته ای مانند پزشکی و یا دندانپزشکی شرکت کنید؟! قاعدتا نمی توانید.

البته لازم است بدانید که از نظر وزارت بهداشت و درمان کشور، تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های مورد تائید ایران فقط به زبان روسی در این کشور مورد تائید ایران می باشد و تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه مورد تائید وزارت بهداشت ایران نمی باشد!

پادفک چیست

حال شاید بخواهید بدانید هزینه دوره پادفک زبان روسی چقدر است؟

هرینه دوره پادفک در کشور روسیه بستگی به دانشگاه مورد نظر شما دارد، تفاوت قیمت های تحصیل در پادفک این دانشگاه ها به کیفیت و تعداد ساعات درسی در سال و همچنین میزان داوطلبین آن دانشگاه دارد! به عنوان مثال یکی از بهترین دوره های پادفک متعلق به دانشگاه ملی سنت پترزبورگ می باشد که این دوره شامل 900 ساعت آموزش با کیفیت توسط معلمانی بسیار با تجربه می باشد، که از بالاترین شهریه های دوره پادفک نیز برخوردار است! در مقابل پادفک دانشگاه ریاست جمهوری رانخیگس سنت پترزبورگ هم هست که شامل چیزی حدود 290 ساعت آموزش می باشد.

هزینه دوره پادفک در دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت و درمان ایران به لیست زیر می باشد:

( با توجه به ثابت نبودن ارزش دلار در ایران متاسفانه قادر به ارائه مبالغ به تومان نمی باشیم )

شهریه دوره پادفک دانشگاه سماشکو مسکو مبلغ 3800 دلار در سال 2020 می باشد.
شهریه دوره پادفک دانشگاه سچینوا مسکو مبلغ 3700 دلار در سال 2020 می باشد.
هزینه دوره پادفک دانشگاه دولتی لومونوسوف مبلغ 5800 دلار در سال 2020 می باشد.
شهریه دوره پادفک دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ مبلغ 2200 دلار در سال 2020 می باشد.
شهریه دوره پادفک دانشگاه نووسیبیرسک مبلغ 4500 دلار در سال 2020 می باشد.
پادفک

نکته مهمی که باید له آن توجه داشته باشید این است که تحصیل دوره پادفک در دانشگاه های مورد تائید ایران و یا غیر تائید در ایران هیچ تفاوتی ندارد، زیرا وزارت بهداشت ایران دوره پادفک را به عنوان دوره تحصیلی مورد ارزیابی خود قرار نمی دهد.

همچنین دیگر نکته ای که باید آن را بدانید این است که هیچ دلیل و یا تضمینی وجود ندارد که دانشگاه محل تحصیل دوره پادفک شما، در سال بعد و برای ورود به کورس اصلی برای شما تفاوتی قائل شود و حتما شما را پذیرش کند!

متاسفانه عدم توجه به نکات فوق باعث شده است که متقاضیان تحصیل در دوره پادفک دانشگاه های مورد تائید ایران زیاد شود واین دانشگاه ها هر ساله مبلغ شهریه خود را افزایش دهند! بنابراین شما باید بدانید که پیشنهاد ما به شما این است که شما می توانید با مبالغ بسیار پائین تر در دوره های پادفک با کیفیت تری شرکت کنید و پس از آن در صورتی که می خواهید در دانشگاه های مورد تائید ایران تحصیل کنید، برای کورس اصلی وارد آنها شوید.

از دیگر دانشگاه های پذیرش کننده دوره پادفک در روسیه می شود به دانشگاه کازان نیز اشاره کرد. دوره پادفک دانشگاه کازان نیز دارای دوره پادفک بسیار خوبی می باشد، همچنین دوره پادفک دانشگاه ریاست جمهوری روسیه یا دانشگاه رانخیگس نیز از مقرون به صرفه ترین دانشگاه ها جهت ارائه دوره پادفک می باشد و همچنین کیفیتی قابل قبول دارد.

شهریه دوره پادفک دانشگاه رودن مسکو نیز مبلغ 5500 دلار در سال 2020 می باشد.
هزینه دوره پادفک دانشگاه پیراگوف مسکو مبلغ 3500 دلار در سال 2020 می باشد.
هزینه دوره پادفک دانشگاه پزشکی مچنیکوف نیز مبلغ 2000 دلار در سال 2020 می باشد.
هزینه دوره پادفک دانشگاه پزشکی پدیا سنت پترزبورگ مبلغ 2500 دلار در سال 2020 می باشد.
هزینه دوره پادفک دانشگاه پزشکی کازان نیز مبلغ 4000 دلار در سال 2020 می باشد.
هزینه پادفک دانشگاه فدرال کازان روسیه مبلغی از 1700 تا 2500 دلار در سال 2020 می باشد.

پادفک ارزان در روسیه کدام دانشگاه است؟پادفک روسیه چیست؟

بعضی از داوطلبین تحصیل در روسیه که آشنایی جزئی به زبان روسی دارند و یا اینکه بودجه اندکی برای تحصیل در دوره پادفک اختصاص داده اند به دنیال دانشگاهی با کیفیت قابل قبول و همچنین نسبتا ارزان برای دوره پادفک می باشند. باید گفت از بهترین و ارزان ترین دانشگاه هایی که دوره پادفک را برگذار می کنند دانشگاه ریاست جمهوری سنت پترزبورگ می باشد. هزینه دوره پادفک دانشگاه ریاست جمهوری در سال 1500 دلار می باشد. همچنین این دانشگاه در طول دوره پادفک به دانشجویان خود خوابگاه ارائه می نماید.

شما باید این موضوع را بدانید که بسیاری از دانشگاه های ارائه کننده دوره پادفک در روسیه، در طول مدت این دوره به دانشجویان خود خوابگاه ارائه نمی کنند! دانشگاه های همون سماشکو و یا دانشگاه سچینوا! و این مورد بر روی هزینه زندگی دانشجویی در روسیه بسیار تاثیر گذار است. پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری جهت ورود به دوره پادفک نسبت به این مسائل به صورت کامل تحقیق کنید و یا با مشاورین ما در روس تحصیل به صورت رایگان تماس بگیرید و مشورت کنید.

پادفک در ایران ! برگذاری دوره پادفک روسی در ایران واقعیت است و یا دروغ ؟

در سال های اخیر با توجه به بالارفتن متقاضی تحصیل در روسیه و همچنین تحصیل در دوره پادفک، تبلیغاتی از این دست در ایترنت افزایش پیدا کرده است، تبلیغاتی همچون برگذاری دوره پادفک سماشکو مورد تائید وزارت بهداشت در ایران و غیره …

باید گفت که تا این لحظه هیچ یک از دانشگاه ها روسیه نسبت به برگذاری دوره پادفک خود در کشور ایران اقدام نکرده اند، شما کافی است خودتان فکر کنید و ببینید درآمد این دانشگاه ها از دوره پادفک و ارائه خدمات تحصیلی در سال به دانشجویان خارجی چقدر است؟ و این نکته که این دانشجویان صرفا شامل ایرانیان نمی شود! چرا باید دانشگاهی دوره خود را در خارج از کشور خودش برگذار کند؟ و یا اینکه تحصیل در این دوره چه مزیتی برای شما دارد؟ یکی از مهمترین نکته های شرکت در دوره پادفک روسیه زندی 1 ساله و آشنایی با زبان و فرهنگ مردم روسیه برای یک دانشجوی خارحی می باشد! و این یک سال تحصیل به اندازه 5 سال تحصیل در دوره آموزش زبان روسی در کشور خودتان بازدهی دارد.

از دیگر دلهره های دانشجویان دوره پادفک قبولی در آزمون دوره پادفک روسی می باشد! لازم به ذکر است کهع شما باید بدانید ما به شما قول می دهیم با اندکی تلاش و مطالعه شما حتما در این آزمون قبول خواهید شد! همچنین این نکته را هم نباید فراموش کنید که معلمین و دست اندر کاران دانشگاه هم به این موضوع واقف هستند که سطح علمی شما در چه سطحی قرار دارد و امتحان شما را در سطح علمی ودتان برگزار می کنند.

پادفک چیست و هزینه پادفک در روسیه چقدر تمام میشود. پادفک در روسیه؟ پادفک روسیه چیست؟ پادفک روسیه و هزینه آن.دوره پادفک روسیه چیست

برچسب گذاری شده در:

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

درباره نویسنده

مدیریت

موسس

با توجه به گسترش کلاهبرداری های بعضا شخصی و با نام هایی تحت عنوان شرکت و موسسه های اعزام دانشجو، لازم است با دقت نسبت به انتخاب کسانی که می خواهید آینده خود را به آنها بسپارید اقدام کنید. مدیریت مجموعه روس تحصیل

مشاهده تمام مقالات