تحصیل رایگان در روسیه

آیا می دانید روسیه یکی از کشور هایی است که سالانه به مقدار قابل توجهی سهمیه دریافت بورسیه رایگان تحصیل و یا بودجه تحصیلی را برای دانشجویان و متقاضیان خارجی دارد؟. هر ساله وزارت علوم روسیه بسیاری از متقاضیان و دانشجویان کشور های دیگر جهان را برای ورود به دانشگاه های خود و تحصیل رایگان در روسیه در آنها پذیرا می باشد. همانطور که در بخش تحصیل در روسیه به شما گفتیم، این کشور دارای یکی از بهترین و با کیفیت ترین سطوح علمی د دانشگاهی در منطقه می باشد. بسیاری از دانشگاه های این کشور در رتبه های زیر 700 جهان قرار گرفته اند و جالب است بدانید همین دانشگاه های بالا و ا رنکینگ خوب برای ورود دانشجویان خارجی سهمیه ای دارند که می توانند به آنها به طور رایگان خدمات ارائه نمایند.

شرایط اخذ بورسیه تحصیل رایگان در این کشور به گونه ای است که شما باید از 100 امتیاز تعیین شده برای هر شخص، بیشترین امتیاز را به خود اختصاص دهید. پس از آن وزارت علوم روسیه مدارک شما را بررسی نموده و در لیست خود از بالاترین امتیاز به پائین قرار می دهد و بنا بر درخاست خودتان در رشته و دانشگاه مورد نظرتان شما را حهت دریافت بودجه تحصیل رایگان در روسیه قرار می دهد و پس از آن شما می توانید در رشته درخاستی و در دانشگاه درخاستی خودتان، رایگان به تحصیل بپردازید.

اخذ بورسیه تحصیل رایگان در روسیه چه امتیازاتی دارد؟

شما پس از دریافت این بودجه می توانید تا آخر مقطع تحصیلیتان بدون پرداخت هیچ شهریه ای در دانشگاه ه تحصیل بپردازید. همچنین اقامت در خوابگاه های دانشگاه نیز برای شما رایگان خواهد بود. بعلاوه آنکه دولت این کشور هر ماهه مقداری پول برای دریافت کارت مترو دانشجویی و خورد و خوراکتان به حساب شما پول نقد واریز می کند.

همانطور که می بینید این بدان معنی است که شما به طور رایگان می توانید در طول دوره تحصیلی خود در دانشگاه ها بدون هیچ هزینه ای زندگی کنید!!

تحصیل در روسیه

حال باید بدانیم که چگونه می توانیم امتیاز لازم جهت اخذ بورسیه تحصیلی را بدست آورید؟

امتیازات لازم جهت دریافت این بورسیه به این صورت است که شما به ازای داشتن هر مقاله معتبر علمی چاپ شده می توانید 10 امتیاز و تا سقف 30 امتیاز دریافت نمایید. همچنین داشتن مدرک زبان روسیه ” ترکی” برای شما 30 امتیاز دیگر به همراه خواهد داشت. نوشتن رزومه و نامه انگیزشی خود به زبان روسیه نیز یکی دیگر از مواردی است که شما برای دریافت امتیاز بیشتر یاری می دهد.

همنطور که می بینید دریافت این امتیازات بسیار سخت هم نیست! برای این امر شما در دوره پادفک زبان روسیه که در روسیه زندگی می کنید می توانید جهت چاپ مقاله علمی معتبر و همچنین اخد مدرک زبان اقدام کنید. ما شما را در این امر راهنمایی می کنیم و باید بدانید این کار سختی نیست! حتی برای شمایی که زبان روسی را خوبی نمی دانید!. در بخش مقالات ما را دنبال کنید.

اگر از دوره زبان روسی پادفک چیزی نمی دانید به ادامه این لینک مراجعه کنید و اطلاعات کامل را راجع به آن مطالعه کنید. دوره پادفک زبان روسیه، دوره ای است مانند دوره کالج و یا پیش دانشگاهی که در این دوره بسته به رشته انتابی شما ( پزشکی و یا دندانپزشکی ) به مدت زمان مشخص که برای هر دانشگاه متفاوت خواهد بود به شما دروس زبان روسی و دیگر دروس پایه آن رشته ها به روسی را آموزش می دهند تا شما در ادامه ورود به دانشگاه مشکلی از این بابت نداشته باشید.

دوره پادفک روسی 1 سال می باشد

قیمت های آن نیز بسته به دانشگاه و تعداد ساعات ارائه دروس متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال دوره پادفک روسیه در دانشگاه ملی سنت پترزبورگ که به عنوان یکی از بهترین دوره های آموزشی شناخته می شود چیزی حدود به 900 ساعت ارائه دروس می باشد و قیمتی در حدود 5500 دلار برای یک سال تحصیلی را خواهد داشت. جهت اطلاع از تمامی هزینه ها و همچنین دیگر مسائل مربوط به دوره پادفک به لینک زیر مراجعه کنید.

در ادامه شرایط تحصیل رایگان در روسیه باید به این موضوع اشاره شود که این بورسیه تحصیلی به تمامی مقاطع تحصیلی ارائه می شود از کارشناسی تا دکتری ولی مسلما تعداد افرادی که برای رشته دکترا پزشکی و دندانپزشکی شانس انتخاب شدن را داشته باشند،بیشتر می باشد.

همچنین شما باید بدانید که بورسیه تحصیل رایگان در روسیه به افراد متقاضی شرکت در دوره پادفک زبان روسیه ارائه نمی شود و صرفا به دانشحویان رسمی دانشگاه های کشور روسیه ارائه می شود.

تحصیل رایگان در روسیه
تحصیل رایگان در روسیه

مراحل دریافت بورسیه تحصیل رایگان در روسیه به چه صورت می باشد؟

در اولین مرحله شما در دوره زبان پادفک شرکت می کنید، در این مرحله پس از ورود به کشور روسیه نسبت به مطالعه کتاب های ” ترکی ” که آزمون دانش زبان روسی می باشد( همانند آزمون های آیلتس و تافل ) اما برای زبان روسی، می پردازید. سپس در آزمون این دوره شرکت می کنید و این مدرک را بدست می آورد. جهت اطلاع از طریقه شرکت در آزمون و بالا بردن شانس قبولی در آن با ما تماس بگیرید ما به شما جهت دریافت تضمینی این مدرک مشاوره رایگان می دهیم.

در مرحله دوم شما باید نسبت به چاپ مقالات علمی در برخی مجله های علمی به زبان روسیه اقداماتی انجام دهید. از آنجا که این موضوعی ساده نمی باشد، شما باید متخصصانی در این امر پیدا کنید تا نتیجه تحقیقاتشان را به نام شما در مجله ارائه کنند! لازم است بدانید داشتن مقالات علمی جهت بالا بردن شانس دریافت بورسیه تحصیل رایگان در روسیه بسیار موثر می باشد. از این جهت هم ما شما را راهنمایی می کنیم. ما دارای محققانی برجسته ای هستیم که با کمترین هزینه برای شما این موضوع را انجام می دهند.

در مرحله آخر شما می بایست نسبت به نگارش رزومه خود به زبان روسی و با بیشترین دقت اقدام کنید. این قسمت برای شما بسیار مهم می باشد زیرا توسط کارشناسان وزارت علوم روسیه خوانده می شود و نقش به سزایی در راه انتخاب شما برای اخذ بورسیه تحصیل رایگان در روسیه در یکی از دانشگاه های کشور روسیه را خواهد داشت. از این بابت هم نگران نباشید، نوشتن رزومه خود را به ما بسپارید، ما دارای متخصصان حرفه ای در این امر می باشیم که به شما تماما در این راه یاری می رسانند.

تحصیل رایگان در روسیه
تحصیل رایگان در روسیه

در انتها چه می شود ؟

در نهایت امتیازات شما توسط کارشناسان وزارت علوم روسیه بررسی شده و بنا بر ظرفیت دانشگاه های انتخابی خود شما را در لیست قرار می دهند.البته شما باید فراموش نکنید که پس از انتخاب در مرحله اول باید در مرحله دوم خود را برای شرکت در جلسه مصاحبه دانشگاه نیز آماده کنید. اما نگران نباشید همه چیز در روسیه امکان پذیر است.

از بهترین دانشگاه هایی که در این کشور برای اخذ بورسیه تحصیل رایگان معرفی می شوند می توان به دانشگاه ملی سنت پترزبورگ و یا دانشگاه ملی لومونوسوف و یا دانشگاه پزشکی پاولوف سنت پترزبورگ اشاره کرد، در رشته های غیر پزشکی هم دانشگاه ریاست جمهوری رانخیگس که یکی از بزرگترین دانشگاه های اقتصاد در کشور روسیه می باشد نیز به عنوان یکی از دانشگاه هایی که می تواند شانس بالایی برای اخذ بورسیه تحصیلی داشته باشید، معرفی می شود.

اما لازم به ذکر است که دانشگاه هایی همانند دانشگاه دندانپزشکی سماشکو و یا دانشگاه داروسازی سچینوا شانس بالایی برای گرفتن بورسیه تحصیل رایگان در روسیه را ندارند. بنابر این باید پیش از انتخاب دانشگاه خود بررسی های لازم در رابطه با شانس خود برای برای هر دانشگاه را مورد بررسی کلی قرار دهید تا بتوانید در نهایت این بورسیه تحصیلی عالی دولت فدرال روسیه را کسب نمایید.

درباره نویسنده

مدیریت

موسس

با توجه به گسترش کلاهبرداری های بعضا شخصی و با نام هایی تحت عنوان شرکت و موسسه های اعزام دانشجو، لازم است با دقت نسبت به انتخاب کسانی که می خواهید آینده خود را به آنها بسپارید اقدام کنید. مدیریت مجموعه روس تحصیل

مشاهده تمام مقالات