دانشگاه دندانپزشکی سماشکو مسکو

دانشگاه سماشکو مسکو که با نام کامل ادوکیمووا نیز معرفی می شود، یکی از اولین و بهترین دانشگاه های رشته دندانپزشکی در کشور روسیه می باشد. این دانشگاه به عنوان نخستین انستیتو علمی که در شهر مسکو و در کشور روسیه صرفا به منظور درمان بیماری های دهان و دندان آغاز به کار کرد، شناخته می شود.

دانشگاه سماشکو پس از سال ها فعالیت توانست در نهایت مجوز تشکیل یک دانشگاه جامع علوم پزشکی را دریافت کند و هم اکنون بیشتر رشته های علوم پزشکی در این دانشگاه به متقاضیان ارائه می گردد. اما ارائه رشته های دیگر منجر به نادیده گرفته شدن رسالت اصلی این دانشگاه که فعالیت در رشته دندانپزشکی به صورت تخصصی بوده نگردیده است.

به غیر از شهرت تخصصی دانشگاه، از سوی دیگر این دانشگاه برای متقاضیان تحصیل در روسیه که از کشورمان ایران به روسیه می آیند، تائیدیه وزارت بهداشت و درمان برای رشته دندانپزشکی این دانشگاه می باشد.

دانشگاه سماشکو شهر مسکو به دلیل قرار داشتن در لیست تائیدیه دانشگاه های وزارت بهداشت ایران یکی از اصلی ترین مقاصد دانشجویان ایرانی در کشور روسیه به حساب می آید. این دانشگاه با دارا بودن تجهیزات به روز و جامع مربوط به علم دندانپزشکی توانسته است همواره به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های رشته دندانپزشکی در روسیه شناخته شود و نظر کارشناسان وزارت بهداشت ایران را نیز به خود جلب کند.

البته باید بدانید که تحصیل به زبان روسی در دانشگاه سماشکو مورد تائید ایران می باشد و فقط رشته دندانپزشکی این دانشگاه در لیست تائیدیه وزارت بهداشت قرار دارد. به همین جهت شما با تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه سماشکو و یا تحصیل در رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی این دانشگاه مدرک مورد تائید ایران را دریافت نخواهید کرد.

این دانشگاه به همراه دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ یکی از تنها 2 دانشگاهی در کشور روسیه می باشد که در رشته دندانپزشکی در لیست تائیدیه وزارت بهداشت ایران در سال 2020 قرا ر دارند. و سه دانشگاه دیگر این لیست، دانشگاه ملی لومونوسوف و دانشگاه سچینوا مسکو در رشته دندانپزشکی مورد تائید ایران نمی باشند.

شما برای اخذ پذیرش در دانشگاه سماشکو پس از طی کردن دوره پادفک زبان روسیه باید در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت کنید. اگر نمی دانید دوره پادفک زبان روسی چیست به اینجا مراجعه کنید و تمام اطلاعات لازم را کسب کنید.

دانشگاه دندانپزشکی سماشکو مسکو

دوره پادفک دانشگاه سماشکو یک دوره یک ساله است که در این دوره به شما زبان روسی و دروس پایه زیست شناسی و شیمی و برخی دیگر از دروس لازم را آموزش را در طول یک سال آموزش خواهند داد. شما باید بدانید که دوره پادفک جزو سال های تحصیلی از دیدگاه وزارت بهداشت ایران قرار ندارد و بنابراین هیچ مزیت مثبتی از این نظر برای گذراندن این دوره در دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت و یا دانشگاه سماشکو برای شما به حساب نمی آورد. متاسفانه در سال های اخیر دانشجویان فکر میکنند گذراندن دوره پادفک در دانشگاه سماشکو و مورد تائید بسیار بهتر از دیگر دانشگاه ها است که باید بدانید اینگونه نیست.

شما برای پذیرش در دوره پادفک زبان روسی دانشگاه سماشکو می توانید از طریق موسسه روس تحصیل اقدام نمایید و ما به طور تضمینی پذیرش این دوره را برای شما می گیریم، البته اگر در زمان مناسب اقدام  نمایید. همچنین شهریه دوره پادفک دانشگاه سماشکو مبلغ 3800 دلار در سال 2020می باشد.

نکته دیگر ورود به دوره پادفک دندانپزشکی دانشگاه سماشکو که باید به آن توجه کنید این است که این دانشگاه خوابگاه به دانشجویان دوره پادفک خود ارائه نمی دهد و شما باید در شهر مسکو به دنبال خانه باشید.

پس از گذراندن دوره پادفک برای ورود به کورس اصلی دندانپزشکی دانشگاه سماشکو باید در آزمون ورودی این دانشگاه ثبت نام نمایید. ثبت نام کورس اصلی این دانشگاه تا ماه ژوئیه می باشد و معمولا آزمون ورودی دانشگاه سماشکو از 11 تا 24 ماه ژوئیه برگذار می گردد.

ظرفیت ورودی به رشته دندانپزشکی دانشگاه سماشکو در سال 2020 تقریبا 500 نفر بوده است، بنابراین ورود به این دانشگاه و قبولی در آزمون آن با کمی تلاش و کوشش امکان پذیر است.

شهریه دندانپزشکی دانشگاه سماشکو مسکو در سال 2020 مبلغی در حدود 8 هزار دلار می باشد، متاسفانه این داننشگاه با توجه به متقاضیان زیاد تحصیل در رشته این دانشگاه هرساله نسبت به افزایش شهریه خود اقدام می کند. شما باید بدانید ککه دانشگاه های بسیار بهتر و با رتبه های جهانی بالاتری از دانشگاه سماشکو وجود دارند که با حداقل نصف شهریه این دانشگاه می توانید در رشته دندانپزشکی آن تحصیل کنید.

همچنین با توجه به اطلاعیه وزارت بهداشت ایران، شما در صورتی که در یکی از دانشگاه های مورد تائید ایران نیز تحصیل نکنید، همچنان می توانید به 3 طریق نسبت به ارزشیابی مردک تحصیلی خود اقدام کنید. جهت اطلاع از شرایط ارزشیابی مدارک تحصیلی رشته پزشکی به پرتال وزارت بهداشت و درمان ایران مراجعه کنید.

به عنوان مثال پس از فارغ التحصیلی در رشته دندانپزشکی دانشگاه اوفا روسیه و یا دانشگاه کازان نیز می توانید مدارک خود را در ایران ارزشیابی کنید. پس فقط انتخاب های خود را برای ورود به دانشگاه های مورد تائید ایران محدود نکنید.

دانشگاه دندانپزشکی سماشکو مسکو

در مورد شهریه پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه سماشکو مسکو باید گفت که :

شهریه رشته پزشکی دانشگاه سماشکو مبلغ تقریبا 5 هزار دلار در سال 2020 می باشد.
شهریه رشته دندانپزشکی دانشگاه سماشکو مبلغ 8 هزار دلار در سال 2020 می باشد.
شهریه تحصیل در دوره پادفک دانشگاه سماشکو نیز مبلغی در حدود 3800 دلار در سال 2020 می باشد.

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه سماشکو بهتر است و یا دندانپزشکی دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ؟!. در جواب باید بگوییم از نظر کارشناسان روس تحصیل باید بگوییم از نظر رنکینگ جهانی دانشگاه سماشکو و پاولوف تفاوتی با هم ندارند و اما از نظر هزینه، فارغ التحصیلی در دانشگاه پاولوف تقریبا با نصف کل هزینه تحصیل در دانشگاه سماشکو امکان پذیر می باشد. هم از نظر شهریه دانشگاه پاولوف پائین تر می باشد و هم این دانشگاه به دانشجویان خود خوابگاه ها ارائه می کند که هزینه خوابگاه های دانشجویی در روسیه چیزی در حدود 10 دلار در ماه است!

باید این نکته را بدانید که دانشگاه سماشکو مسکو فاقد خوابگاه است و حتی به دانشجوبان کورس اصلی خود هم خوابگاه ارائه نمی کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه پاولوف به صفحه این دانشگاه در اینجا مراجعه کنید و تمام اطلاعات در خصوص تحصیل در دانشگاه پاولوف را از اینجا بخوانید.

لازم به یادآوری است که به شما پیشنهاد می کنید شرابط تحصیل رایگان در روسیه را نیز در وبسایت روس تحصیل مطالعه کنید. شما باید بدانید ه تحصیل در رشته های دندانپزشکی و پزشکی کشور روسیه می توانید برای شما رایگان باشد. ما اطلاعات جامعی از شرایط اخذ بورسیه تحصیلی روسیه در وبسایت روس تحصیل ارائه کرده ایم که شما می توانید آن را مطالعه کنید .

روسیه از معدود کشور های جهان است که برای تحصیل دانشجویان خارجی خود بودجه فدرال در نظر گرفته است و شرایط تحصیل رایگان در این کشور را برای آنها مهیا نموده است. شما برای تحصیل رایگان در روسیه باید بتوانید امتیازات لازم برای اخذ این بورسیه ها را کسب کنید، این امتیاز ها شامل 100 امتیاز می باشد که می توانید به راحتی با داشتن چند مقاله علمی و همچنین داشتن مدرک زبان روسی ترکایی بیشتر این امتیازات را کسب کنید و به دانشگاه های روسیه وارد شوید و به صورت رایگان به تحصیل مشغول شوید . بهتر از همه از دولت روسیه پول جیبی دریافت کنید.

 با ما باشید.

موسسه اعزام دانشجو به روسیه روس تحصیل

برچسب گذاری شده در:

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

درباره نویسنده

مدیریت

موسس

با توجه به گسترش کلاهبرداری های بعضا شخصی و با نام هایی تحت عنوان شرکت و موسسه های اعزام دانشجو، لازم است با دقت نسبت به انتخاب کسانی که می خواهید آینده خود را به آنها بسپارید اقدام کنید. مدیریت مجموعه روس تحصیل

مشاهده تمام مقالات